Gå til hovedindhold

Foreninger

Her findes et overblik over de foreninger der er tilknyttet aktiv huset Olsbækken

Indhold

    Allehånde

    Rita Emkjær

    Tlf. 43901498

    Astronomisk Forening

    Robert Wieländer

    Tlf. 43904098 wieländer@get2net.dk

    Blomsten

    Tove Bryde
    Tlf. 43901887

    Bridge/torsdag-aften

    Ole Diekelmann
    Tlf. 28400722 ole.diekelmann@mail.dk

    Dagplejen-annekset

    Susanne Østergaard
    Tlf. 43602111 susanne-ostergaard@get2net.dk
    Shila Mortensen
    belsager@privat.dk
    Pia Damgaard
    p.damgaard@net.telenor.dk

    Danserne

    Djini Ranch Poulsen
    Tlf. 21902560 ranchpoulsen@mail.dk

    De kreative piger

    Elin Løvborg
    Tlf. 43906659 elin@loevborg.dk

    De lune drenge

    Ole Skovgaard Mortensen
    Tlf. 46151522 lone@skovgaard-mortensen.dk

    EDB-pensionsterne

    Kurt Nielsen
    Tlf. 43907254 apsolino@hlaug.dk

    Familiehusene

    Bettina Sørensen
    bes@greve.dk

    Fibromyalgi

    Else Strange
    Tlf. 41407714 else.strange@get2net.dk

    FOF-engelsk

    Kathlin Rusbjerg
    Vedskellet 4, 2670 Greve

    Folkedans

    Gert Pedersen
    lis-gert@webspeed.dk

    Foreningen spiritismen

    Jens chr. Bonne
    Tlf. 28119194 jcdbonne@gmail.com

    Fransk studiekreds

    Else Larsen
    Tlf. 43900586 else.larsen@hotmail.com

    Gnisten

    Jytte Simonsen
    Tlf. 43904748 jbs2@simonsen.mail.dk 

    God motion

    Jonna Bell Mogensen
    Tlf. 61706731 snoobie2@hotmail.com

    Greve Computer klub

    Claus Olsson
    Tlf. 20424408 GCK@outlook.dk
    http:www.gck93.dk

    Greve gangsport

    Formand
    Tlf. 29866701    formand@grevegangsport.dk

    Greve Kunst

    Tove Lausten
    Tlf. 43905178 grevekunst@yahoo.dk

    Greve Motions Cykleklub

    Ruth Birkelund
    birkelund.greve@post.tele.dk

    Greve Othelloforening

    Jens Aagaard-Hansen
    Tlf. 43905071 jaagaard-hansen@dblnet.dk

    Mikael Mårtensson
    ellamarieogmikael@comxnet.dk

    Greve skakklub

    Kurt Søgaard Nielsen
    Tlf. 43691108 kurtsn@mail.tele.dk

    Greve Video Klub

    Hans Reinholdt Johansen
    Tlf. 28354003 gvk@grevevideoklub.dk

    Hjerteforeningen-Greve

    Mogens Christiansen
    Tlf. 43904826 a-mch@adr.dk

    Kunstpigerne

    Winnie Henriksen
    Tlf. 43900834

    LO-faglige seniorer

    Malergruppen

    Lone Poulsen
    Tlf. 41401425 gert.poulsem@123mail.dk

    Mandagshyggegruppen

    Dora Mårtensson
    Tlf. 26700612

    Mindeperlerne

    Else Strange
    Tlf. 41407714 else.strange@get2net.dk

    Mumieklubben

    Ove Schønning
    Tlf. 43904947 ove@oas.1.dk

    Novembristerne

    Bent Mårtensson
    Greve Strandvej 92, 2670 Greve

    Olsbækken bridgeklub

    Søren pirmo
    http://www.olsbaekkensbridgklub.dk
    Tlf. 40822351 sorenpirmo@gmail.com

    Optimisterne

    Lissi Thomsen
    Tlf. 43902324

    Samtalegruppen

    Helge Christensen
    Tlf. 20401542

    Solstrålen malergruppe

    Mai-Britt Pirmo
    Tlf. 60957858 maipirmo@gmail.dk

    Tegn og mail

    Dorthe Andresen
    Tlf. 30501188 mail@dortheandresen.dk

    Ældresagen-lokalkomite

    Jørgen Norrid
    Tlf. 20304696 FM.Greve.253@aeldresagen.dk

    Ældresagen sommerbridge

    Helen Hagman
    Tlf. 43903801 helen.hagman@gmail.com

    Ældresagen-bridge-mandag

    Helen Hagman
    Tlf. 43903801 helen.hagman@gmail.com

    Ældresagen-bridge.onsdag

    Birgit Morell
    Tlf. 43903893 birgitmorell@privat.dk

    Ældresagen-bridge-torsdag

    Bente Hansen
    Tlf. 43905302 arnebentehansen@webspeed.dk

    Sidst opdateret: 4. november 2021