Gå til hovedindhold

Brugerråd

Her kan du læse om Greve Idrætscenters brugerråd.

Indhold

    Greve Idrætscenters Brugerråd skal sikre den direkte dialog mellem brugerne og anlæggets ledelse om Greve Idrætscenters drift.

    Brugerrådet kan rådgive Greve Idrætscenters ledelse og Kultur- og Fritidsudvalget om alle forhold vedrørende Greve Idrætscenter.

    Brugerrådet skal høres af Kultur- og Fritidsudvalget og andre relevante kommunale instanser om alle væsentlige forhold, der vedrører Greve Idrætscenter.

    Læs mere her

    Jørgen Nielsen
    Formand for brugerrådet
    Fitness
    Tlf. 43906342 gomedokai@gmail.com

    Henrik Perregaard
    Næstformand for brugerrådet
    Idrætsfritidsklubben
    Tlf. 29454490 hp@idraetsfritidsklubben.dk

    Brian Lemmeke
    Greve Fodbold
    Tlf. 25374827  formand@grevefodbold.dk

    Pernille Brinc
    Greve Strands badminton
    Tlf. 22619840 naestformand@grevebadminton.dk

    Carsten Møller
    Greve Tennis
    Tlf. 40382901 carstenmoller@youmail.dk

    Merete Woll
    Greve Bridgeklub
    Tlf. 20714700 merete.woll@gmail.com

    Sussie Busk Hansen
    Greve Gymnastik og Trampolin
    Tlf. 40412627 formand@grevegymnastik.dk

    Jette Nielsen
    Op på dupperne
    Tlf. 28922956 jettemor@gmail.com

    Ronni Mark Nielsen
    Greve Håndbold
    Tlf. 42801611 ronni@grevehaandbold.dk

    Thomas Elsgaard
    Greve Trim
    Tlf.  30737273thomas@grevetrim.dk 

    Preben Larsen
    Greve Bordtennis
    Tlf. 29631667 preben@greve-btk.dk

    Thomas Andersson
    Greve Atletik
    Tlf. 40611845 tandersson@boligkontoret.dk

    Britt Berantzino
    Greve Linedance
    Tlf.  21231899 sekretaer.grevelinedance@gmail.com

    Bjarne Juhl Jensen
    GIF fitness
    Tlf.  24648774 bjarnejuhljensen@gmail.com


    Kristina Nørdum

    Sekretær og administrativ medarbejder

    Kultur og Fritid
    tlf.: 20341032 krvn@greve.dk

    2021

    • Torsdag d. 2. september kl. 19.00

    2022

    • Mandag d. 7. februar kl. 19.00 - 21.00
    • Tirsdag d. 10. maj kl. 19.00 - 21.00
    • Onsdag d. 14. september kl. 19.00 - 21.00
    • Torsdag d. 1. december kl. 19.00 - 21.00

    Sidst opdateret: 23. november 2022